Kościół Akademicki św. Anny

Warszawski Chór Międzyuczelniany

w sieci od: jesień 2001
Warszawski Chór Międzyuczelniany
Teksty do tej witryny pisałem przede wszystkim jako praktykujący chórzysta, członek Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego w latach 2000 (listopad) - 2005 (maj).

Tak naprawdę są to jedyne teksty, które opublikowałem w internecie mając ku temu potwierdzone dyplomem magisterskim kwalifikacje. Z wykształcenia bowiem jestem muzykologiem.

Warszawski Chór Międzyuczelniany to zespół niezwykłych ludzi i szansa na wielkie, nie tylko artystyczne przeżycia. Repertuar: od monodii średniowiecznej, poprzez barokową polifonię, skończywszy na muzyce współczesnej. Niecodzienne projekty jak np. wykonanie na żywo wespół z innymi chórami i w towarzyszeniu orkiestry symfonicznej muzyki S. Prokofiewa podczas projekcji filmu Aleksander Newski czy współpraca z zespołem Trebunie-Tutki. Występy w kościołach, w plenerze i na scenie Opery Narodowej. Codzienna praca i koncerty z chóralnym dyrygentem-przyjacielem, ale też występy pod batutą takich osobistości jak José Cura czy Łukasz Borowicz. Przywiązanie do rodzimej tradycji muzycznej (np. opracowanie Piosenek Warszawskich), ale też ciekawość innych kultur muzycznych (np. Ariel Ramírez – Misa Criolla).

Wszystkim pasjonatom muzyki chóralnej - gorąco polecam.

wchm.art.pl